​پل تندرستی​​​​​​​

​مکان: تهران-ایران
کاربری: پل پیاده و دوچرخه
کارفرما: شهرداری منطقه 2 تهران
زیربنا: 1300 متر مربع
تیم طراحی: کتایون مشهودی، تورج میربهاء
همکاران طرح: علی‌اکبر حاج‌غلامیان، علیرضا شقاقی، اکرم محمدیان، مهسا شبستانی‌پور
مدلینگ و سه‌بعدی: مجید جهانمهر، نازلی میلانی 
مجری: سیماهنگ صنعت بالابر- کیارش گل‌محمدی 
وضعیت: ساخته شده
بهره‌برداری: بهمن 1400 
جوائز: رتبه اول گروه معماری منظر پانزدهمین دوره‌ی جایزه معماری ایران، پلاک نقره‌ای رویداد " میزان معماری" در سال 1401


مبانی طراحی:
پل تندرستی، مجموعه‌ای از یک پل بر فراز بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری ، مابین بوستان فدک و باغ‌راه همت + یک رمپ از میدان صنعت تا روی پل است. طول پل 180متر و طول رمپ حدود 90 متر است . 
مبانی طراحی این پل عبارتند از  :  
1- یکپارچگی منتج به سادگی : با توجه به زمینه  استقرار پروژه، در میان بافت سبز دو طرف، پل، بی آرایه و بدون تقطیعِ فرمال طراحی شده  ؛ تا شخصیت مستقل و منفک شده خود را به صورت یک موجود متحد به نمایش بگذارد. از این رو تمامی جزییات سازه‌ای و الزامات فنی پل درون یک سبد فلزی که با قوطی 120 در 40 میلیمتر ساخته شده، جانمایی شد. 
2- شفافیت: با توجه به چشم اندازهای روی پُل، پروژه باید شفاف طراحی می‌شد تا بتوان از ظرفیت‌های بصری عبور روی پروژه بهره‌مند شد. برای ایجاد این بدنه شفاف به کمک قوطی‌های 40×120 میلیمتر، کلافی U شکل پدید آمد که هر 15 سانتیمتر تکرار شد. سطح نیمه‌شفاف روی پل نرده محافظ را با شفافیت 70% شکل داد و در زیر عرشه، سازه‌ئ اتصالات را درون خود پنهان کرد.
3- سبُکی: برای ایجاد حس معلق بودن، سبد فلزی به رنگ سفید در نظر گرفته شد. تمامی عناصر سازه‌ای محصور در سبد به رنگ طوسی تیره، رنگ آمیزی شده‌اند. پایه ها و ستون ها که از بخش اصلی بیرون زده شده اند هم همگی به رنگ طوسی تیره رنگ آمیزی شدند. 
4- صراحت: پل تندرستی در کمال سادگی به شدت صریح است. مصالح بدون آرایه و اضافات، غالبا به صورت عریان ارایه شده اند. اتصالات پدیدارند. پل بیشترین آرایه خود را از بازی با نور طبیعی و سایه های منتج از آن، وام می‌گیرد.